Rusza szkolny turniej FIFA 16!

Cześć wszystkim! Z tej strony Wasz przewodniczący, Kuba Udziela. Jak wiecie, w najbliższy poniedziałek rozpoczynamy zmagania w turnieju FIFA 16. Zdecydowałem, że jednak zagramy w FIFĘ 16, a nie 15. Dlaczego? O tym dowiecie się w tym wpisie!

Po tym jak Przemek zaproponował, że przyniesie FIFĘ 16, pomyślałem, czy nie zmienić rozgrywek właśnie na tę wersję gry. Po rozmowach z kolegami stwierdziłem, że to dobry pomysł. Dlaczego? Otóż FIFA 16 to nowość, a więc niedużo osób miało okazję się z nią zapoznać. A co za tym idzie każdy ma większe szanse, gdyż poziom znajomości gry wśród uczestników turnieju jest podobny. Poza tym FIFA 16 to również aktualne składy klubowe, które na pewno okażą się przydatne podczas rozgrywek.

Jeśli chodzi o sam ich system, to cały turniej będzie składał się z dwóch części: fazy grupowej oraz fazy pucharowej.

FAZA GRUPOWA
W niej zawodnicy podzieleni są na 4 grupy, w każdej po 5 zespołów. Co za tym idzie - w każdej kolejce pauzuje jeden zespół z każdej grupy. W czasie jednej kolejki rozgrywane są 2 mecze każdej z grup. Łącznie więc w każdy poniedziałek rozegramy 8 meczy, które potrwają od 14:30 do 16:30. Mecze w grupach są starannie rozpisane, tak, by każdy miał równe szanse. Jeśli jednak widzicie jakieś niezgodności - zgłoście mi to, póki jest jeszcze czas na zmiany. Czas jednej połowymeczy w fazie grupowej: 4 minuty.

FAZA PUCHAROWA
Zakwalifikują się do niej po 2 najlepsze osoby z każdej grupy. Łącznie w tej fazie rozgrywek weźmie udział 8 osób, które stworzą 4 pary ćwierćfinałowe. Czas jednej połowy meczu ćwierćfinałowego: 6 minut. Następnie zwycięzcy każdej pary spotkają się w półfinałach, których jedna połowa potrwa z kolei 6 lub 8 minut. Wygrani zagrają wfinalepo 10 minut połowę, a w meczu o 3. miejsce po 8 minut (o ile dobrze pamiętam, że da się ustawić 8).

PRZYGOTOWANIE DO GRY
Na stronie rozpisane są wszystkie kolejki fazy grupowej na cały turniej. Proszę, by gracze przychodzili przynajmniej 10 minut wcześniej przed swoim meczem, by rozgrywki były płynne (lub np. gdy okaże się, że ktoś nie przyszedł i jest walkower, a konsola czeka, bo nie ma kto grać). Od momentu wzięcia pada do ręki każdy gracz ma 3 minuty na wybranie swojego zespołu (zespół wybrany w 1. kolejce nie może zostać zmieniony aż do końca turnieju, wcześniej jeszcze można zmienić) oraz ustawienie składu.

Nagrodą (mam nadzieję) dla zwycięzcy będzie FIFA 16 na dowolnie wybraną konsolę/PC lub bon zakupowy do salonu Empik. Nagrodzone zostaną pierwsze trzy miejsca, które na pewno otrzymają "Karty niepytajki" i... jeszcze nie wiem co :D Ale nie bójcie się, dogram szczegóły do końca miesiąca z dyrektorem i Radą Rodziców.

Tyle ode mnie. Sprawdźcie sobie o której gracie mecze i do zobaczenia w poniedziałek! Zapraszam też do skorzystania z poniższej ankiety! Po prawej stronie strony na górze macie wszystkie mecze (musicie kliknąć w strzałkę, żeby się wyświetliły), zaś troszeczkę niżej tabele grup (również klikacie w strzałkę, by przejść do innej grupy). W pasku rozwijanym na górze w zakładce "Terminarz" znajdziecie szczegółowo rozpisane mecze.

- Kuba Udziela

PS. Fajnie by było, byście podesłali mi swoje zdjęcia, to wgram je jako logo Waszych zespołów :)